cz de pol hol

contact

from our photos

services

more infomation ...

Skiareál Herlíkovice - Bubákov

INFO

Map of skiareal Herlíkovice

(zdroj www.snowhill.cz)

snowhill.cz

Tips for trips

Dvůr Králové

Zoo Safari is the biggest zoo in the Czech Republic. It belongs to most important zoos in Europe. Safari park is open in summer and the guests can walk on or go by bus there. You can admire pavilions, which are called "Bird- and Water World".
You find more on www.zoodk.cz

Kuks

Baroque castle with a garden, where the statues from the well-known sculptor Matyáš Braun are situated.
You find more on http://www.hrady-zamky.cz/hospital-kuks/

Vrchlabí

Giant Mountains museum - exposition "Stone and life"
Renaissance castle from the 16th century.
You find more on www.muvrchlabi.cz

Janské Lázně

Spa town with a lot of mineral springs.
Cabin lift to the top of Black mountain.
You find more on www.janske-lazne.cz

Sightseeing flights - Vrchlabí

Sightseeing flights over the Giant Mountains from the airport in Vrchlabí.
You find more on  www.lkvr.cz

Rocks in Adršpach

You find more on www.skalyadrspach.cz

Panoramatická mapa Krkonoš (server panorama.wz.cz)

Další možné výlety

(zdroj www.snowhill.cz)

Rozhledna Žalýrozhledna_zaly

Kamenná rozhledna Žalý je jediná v Krkonoších. Rozhlednu nechal vystavět v roce 1892 hrabě  Jan Harrach. Z rozhledny je krásný výhled nejen na Krkonoše, ale i do širokého okolí. Příjemný výlet na rozhlednu (z náměstí ve Vrchlabí cca 5 km) na nejvyšším kopci v okolí – Žalý (1018 m n.m.). Cestu nahoru si můžete ulehčit tím, že se necháte vyvést lanovkou v Herlíkovicích.

Otevřeno 10–16 hod. (za příznivého počasí).

Cena 10 a 5 Kč.


www.predni- zaly.ceskehory.cz

 

 

Krkonošské muzeummuzeumvrchlabi

 

Krkonošské muzeum ve Vrchlabí - nabízí stálou expozici, která zahrnuje vše, co se týká Krkonoš. Od historických sbírek, přes výtvarné umění a archeologii až po botaniku a zoologii. K nahlédnutí jsou těž časté výstavy.

Otevřeno celoročně: úterý – neděle 8 – 17 hod.

Vstupné: 40 a 20 Kč.

Muzeum v JilemnicimuzeumJilemnice

Muzeum v Jilemnici sleduje př edevším historický vývoj západních Krkonoš od počátků velké kolonizace od 13. Století až po naší dobu. Součástí je také sbírka počátků českého lyž ování (od roku 1914). A především ojedinělý ozvučený pohyblivý betlém.

Otevřeno: úterý – neděle 8 – 16 hod.

Vstupné: 40 a 20 Kč.

www.kmjilemnice.cz

 

technicke muzeum

Technické muzeum v Hájích nad Jizerou

Technické muzeum v Hájích nad Jizerou v místní části Loukov, nedaleko Jilemnice, se nachází svým způsobem ojedinělé soukromé muzeum, kde si můžete prohlédnout více než 2500 exponátů – historické automobily, motocykly, jejich příslušenství, někdejší radiopř ijímače, fotoaparáty, ale především ponorku s českým patentem. Otevřeno denně od května do října: 10 – 17 hod.
 

 

 

Sněžkasnezka

Pěší výlet na nejvyšší horu České Republiky můžete podniknout ze Špindlerova Mlýna třeba kolem Bílého Labe (cca 8 km). Trasu Vám popřípadě pomůže zkrátit cyklobus.  Dále lanovkou z Pece pod Sněžkou, která vás pohodlně dopraví přes mezistanici na Růžové hoře (1334 m n.m.) na Sněžku. Během necelé půlhodinky překonáte převýšení více než 680m. Ze Sněžky můžete dál pokračovat po značených turistických cestách směrem k Luční boudě, do Špindlerova Mlýna, Pece pod Sněžkou nebo do Horní Malé Úpy.

www.snezka.ceskehory.cz

 

 

 

 

Pramen Labepramen labe

V nadmořské výšce 1 386m v rašeliništích Labské louky pramení nejmohutnější řeka Čech – Labe. Tok řeky měří 1 122km, z toho 364,4km na území České republiky. Kousek pod Labskou boudou se Labe ř ítí 40m vysokým vodopádem do Labského dolu, pokračuje k Dívčím lávkám a dál hlubokým údolím do Špindlerova Mlýna a krkonošského podhůř í.

 

 

 

 

ZOO Dvůr Králové nad Labem zoo dvur kralove

ZOO Dvůr Králové nad Labem patří k největším a nejkrásnějším zoologickým zahradám ve střední Evropě. Poskytuje útočiště zhruba 300 druhům zvířat v celkovém množství 2 300kusů. V hlavní sezóně (červenec, srpen) můžete navštívit i Safari.

Otevřeno denně 9–18 hod.

www.zoodk.cz
 

 

 

Černá hora Janské Lázněcerna hora

Za nejoblíbenější výlety z Černé hory lze považovat vycházkové trasy do Pece pod Sněžkou, Velké Úpy a Horního Maršova - společná jízdenka na kabinovou lanovku "Černohorský Express" a "Černohorský BUS".  Doprava kabinovou lanovkou i autobusem je obousměrná. Ceník jízdného Černohorský expres: dospělí: nahoru 100 Kč; zpáteční 150 Kč; dolů 80 Kč, děti: nahoru 80 Kč; zpáteční 120 Kč; dolů 60 Kč. Přeprava horských kol a koloběž ek  Černohorským Expressem a Černohorským BUSEM je zdarma. Tip pro Vás - 1. Krkonošská cyklistická naučná stezka vede nejzajímavějšími partiemi Černé a Světlé hory. Délka celého okruhu je cca 16 km.

www.cerna- hora.cz

 

 

Léčivé prameny v Janských Lázních janske lazne

Klidné městečko s nevšední historií na úpatí Černé hory si získalo věhlas v celém světě úspěšnou léčbou stavů po dětské obrně. Vyvěrají tu tři desítky pramenů s radioaktivní, minerální a termální vodou.

www.janske-lazne.cz

 

 

 

 

Český rájcesky raj

Český ráj leží necelých sto kilometrů severovýchodně od Prahy. V tomto romantickém kraji ležícím na stř edním toku Jizery se snoubí rozmanitost přírodních krás s bohatými historickými památkami – hrady, zámky, lidovou architekturu. A právě proto již v 19. století hosté lázní Sedmihorky začali tuto část země nazývat Český ráj.

www.ceskyraj.cz

 

 

 

 

Prachovské skály prachovske skaly

Pískovcové skalní město na jižním okraji Českého ráje v zalesněném terénu, 7 km severo-západně od Jičína. Rozlohou je neveliké, ale turisticky a horolezecky bohaté skalními seskupeními s prehistorickými nálezy. Prachovské skály jsou státní přírodní rezervací a chráněny již od roku 1933.

www.prachovskeskaly.com
 

 

 

 

Trosky trosky

Dominantu Českého ráje tvoří zbytky věží hradu Vartemberků ze 14. stol., umístěné na dvou čedičových skalách (nižší zv. Baba, vyšší Panna). Hrad několikrát obléhán, dobyt naposled r. 1648, kdy sloužil jako pevnost Švédů. Postupně pustl, až se změnil ve zříceninu, která byla znovu zhodnocena v období romantismu. Vyhlídka pod věží Pannou. Cena vstupného: 20 Kč

Otevírací doba:  duben, ř íjen: So, Ne, svátky 9 - 16hod, květen - srpen: denně kromě Po 8 - 17hod, září: denně kromě Po 9 - 16hod.

www.trosky.cz

 

 

Bozkovské krasové dolomitové jeskyně u Semilbozkov

Jedny z mála přístupných a největších dolomitových jeskyní v Čechách jsou pozoruhodné př edevším díky největšímu podzemnímu jezeru.

Otevřeno úterý – neděle: duben – červen, září, říjen: 8 – 16 hod., červenec + srpen: 7 – 19 hod.

www.bozkoskejeskyne.cz
 

 

 

Ozubnicová železnicezeleznice

Ozubnicová železnice – projí ďka na trati Tanvald – Harrachov je raritou v Čechách. Projížďka původní ozubnicovou lokomotivou rozhodně stojí za to.

www.zubacka.cz

 

 

 

Adršpašsko-teplické skály adrspach

Bizarní skalní útvary Adršpašsko-teplických skal jsou přitažlivým cílem turistických výletů severovýchodních Čech ve směru Trutnov - Náchod. Na trase této cesty poznáte mnoho zajímavých skalních útvarů společně s dvěma skalními hrádky.
Cena vstupného: dospělí 60 Kč; děti 30 Kč

Letní sezóna 8 - 18 hod, zimní sezóna 8.30 - 16.00hod.

www.skalyadrspach.cz

line
map tipy na vylet